We are the exclusive supplier of stainless steel kitchen tables, fryers and other equipment for the restaurant chain KFC. All of these restaurants in the Czech Republic and Hungary have equipment which they move and transport with our company.

Barrandov Studio Inc. also uses our moving services. For filmmakers, we transport regularly scenery, costumes, and film equipment across Europe.

Regarding our clients in Prague, our know-how of the moving uses regularly, for example, Ekoklima, Inc. for the installation of air conditioning units on the roofs of houses or even company MOOPEX SPA, for which we provide continuous moving and installation of boilers ranging in weight from 400 kg to 5 tonnes.

We are moving bank and corporate vaults as well that no other moving company often can handle.

Máme zkušenosti a prostředky, které zvládnou realizovat stěhování i těch největších výzev. Pro inspiraci můžeme uvést třeba stěhování kašny v Ústí nad Labem. Reportáž o této stěhovací akci proběhla v TV Nova.

Velmi často stěhujeme a instalujeme také kotle do sklepů a klimatizační jednotky na střechy budov ve spolupráci se společnostmi Metrostav a SKANSKA.

Přestěhujeme vše do maximální váhy 300 tun. Víme jak na to a naše reference hovoří za vše. Využijte i vy našich zkušeností a techniky pro stěhování strojů, trezorů a stěhování těžkých břemen a přesvědčte se, že jsme profesionálové na svém místě.