Stěhování těžkých břemen se naše firma zabývá s dlouholetou zkušeností, stejně jako stěhování strojů. Za naši kvalitu a spolehlivost vypovídají naše reference. Při stěhování těžkých břemen využíváme vždy tu nejmodernější techniku, jeřáby a stroje. Vaše zařízení je během stěhování vždy v bezpečí a pod dohledem našich profesionálů.

Bohaté zkušenosti se stěhování těžkých břemen

Pro klienta Valeo Praha, s.r.o. v Žebráku pracujeme průběžně již osmým rokem. Naší nejzajímavější prací bylo stěhování nových tavících pecí, které byly dodány z Japonska. Jedna pec vážila cca 30 tun a byla 60 metrů dlouhá. Předmětem naší práce bylo tyto pece sestavit do výrobní linky.

Službu stěhování těžkých břemen u nás využívá i společnost HM, s.r.o.

Prováděli jsme stěhování a instalaci kotelny na fotbalovém stadionu SLAVIA a stěhování a instalaci kotelny a klimatizačních jednotek ve Škodově Paláci. Není pro nás problém ani stěhování lisů na výrobu plastových lahví vážících 40 tun. Ve společnosti Odkolek jsme prováděli přesun pecí při tvorbě nových podlah. Stěhujeme například lisy a sušičky. Břemena mají nad 10 tun a stěhují se pomocí podvozků. Zajistíme veškeré potřebné stroje, zařízení a techniku, která je pro stěhování potřeba.

V naší společnosti JUMBO stěhování jsme připraveni přestěhovat veškerá vaše těžká zařízení.


Konkrétní příklad technologického postupu prací při stěhování těžkých břemen
Elektrárna Ledvice

Usazení 4 ks horizontálních nádrží d2500 na finální pozici

Elektrárna Ledvice leží na úpatí Krušných hor nedaleko měst Bílina a Teplice v Čechách.

Během stěhování byly provedeny následující úkony:

  1. Transport stěhovací techniky pro přepravu nádrží – použitá technika mostový jeřáb, který veškerou stěhovací techniku a nádrže spustí montážním otvorem do suterénu -4,5 m.
  2. Spuštění speciální stěhovací techniky pro stěhování těžkých břemen do suterénu a příprava cesty na přesun nádrží na podstavce.
  3. Nádrže byly uvázány lany a spuštěny montážním otvorem na připravené stěhovací podvozky, na kterých se nádrž přesouvala na jednotlivé podstavce. Nerovnosti v suterénu byly překonány za pomoci pojezdových trámů.
  4. Nádrže byly posouvány lanovými hupcuky uchycenými za betonové sloupy, které jsou v suterénu.
  5. Nádrže byly zvedány hydraulickými zvedáky pro nasměrování stěhovacích souprav. Hydraulické zvedáky byly také použity při spuštění nádrží ze stěhovacích souprav na podstavce.
  6. Po nastěhování všech nádrží byla veškerá stěhovací technika pro stěhování těžkých břemen vystěhována montážním otvorem a naložena na vozidla.